

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 7 Ω |
| Power Dissipation | 1.5 W |
| Forward Voltage | 1.5 V |
| Packaging | Reel |
| Element Configuration | Single |
| Zener Voltage | 13 V |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Reverse Leakage Current | 1 µA |
| Tolerance | 5 % |
Stock: 154
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06336
Ext.Price$0.06336
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06336 | $0.06336 |
| 10 | $0.05678 | $0.56780 |
| 50 | $0.05088 | $2.54400 |
| 100 | $0.04526 | $4.52600 |
| 500 | $0.04026 | $20.13000 |
| 1000 | $0.03663 | $36.63000 |
| 3000 | $0.03332 | $99.96000 |
| 5000 | $0.03136 | $156.80000 |
