

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Zener Voltage | 24 V |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Power Dissipation | 1.5 W |
| Max Reverse Leakage Current | 1 µA |
| Impedance | 19 Ω |
| Tolerance | 10 % |
| Forward Voltage | 1.5 V |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07267
Ext.Price$0.07267
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07267 | $0.07267 |
| 10 | $0.06486 | $0.64860 |
| 50 | $0.05789 | $2.89450 |
| 100 | $0.05127 | $5.12700 |
| 500 | $0.04540 | $22.70000 |
| 1000 | $0.04256 | $42.56000 |
| 3000 | $0.03989 | $119.67000 |
| 5000 | $0.03834 | $191.70000 |
| 10000 | $0.03685 | $368.50000 |
