

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Power Dissipation | 1.5 W |
| Zener Voltage | 39 V |
| Max Reverse Leakage Current | 1 µA |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Impedance | 45 Ω |
| Forward Voltage | 1.5 V |
Stock: 1771
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08774
Ext.Price$0.08774
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08774 | $0.08774 |
| 10 | $0.07938 | $0.79380 |
| 50 | $0.07181 | $3.59050 |
| 100 | $0.06481 | $6.48100 |
| 500 | $0.05849 | $29.24500 |
| 1000 | $0.04971 | $49.71000 |
| 3000 | $0.04224 | $126.72000 |
| 5000 | $0.03979 | $198.95000 |
