
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 900 fF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Switching Diodes |
| Forward Current | 100 mA |
| Forward Voltage | 1.2 V |
| Reverse Recovery Time | 4 ns |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 85 V |
| Element Configuration | Single |
| Reverse Voltage | 85 V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 2 A |
| Reverse Current | 100 nA |
| Recovery Time | 1.6 ns |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
