

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Forward Current | 225 mA |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Element Configuration | Single |
| Reverse Current | 100 nA |
| Forward Voltage | 1.2 V |
| Recovery Time | 4 ns |
| Reverse Voltage | 80 V |
| Capacitance | 3 pF |
| Type | Switching Diodes |
Stock: 634748
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01398
Ext.Price$0.01398
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01398 | $0.01398 |
| 10 | $0.00699 | $0.06990 |
| 50 | $0.00538 | $0.26900 |
| 100 | $0.00501 | $0.50100 |
| 500 | $0.00466 | $2.33000 |
| 1000 | $0.00448 | $4.48000 |
| 3000 | $0.00431 | $12.93000 |
| 5000 | $0.00419 | $20.95000 |
| 10000 | $0.00408 | $40.80000 |
| 30000 | $0.00397 | $119.10000 |
| 50000 | $0.00386 | $193.00000 |
