
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Average Rectified Current | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Element Configuration | Single |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 15 V |
| Forward Current | 100 mA |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 200 mA |
| Forward Voltage | 350 mV |
Stock: 1245
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08438
Ext.Price$0.08438
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08438 | $0.08438 |
| 10 | $0.07551 | $0.75510 |
| 50 | $0.06758 | $3.37900 |
| 100 | $0.06004 | $6.00400 |
| 500 | $0.05335 | $26.67500 |
| 1000 | $0.05102 | $51.02000 |
| 3000 | $0.04880 | $146.40000 |
| 5000 | $0.04616 | $230.80000 |
