
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 46 pF |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 1.15 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin, Silver |
| Type | Schottky |
| Forward Current | 300 mA |
| Forward Voltage | 380 mV |
| Average Rectified Current | 300 mA |
| Max Reverse Voltage (DC) | 20 V |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 25 V |
| Element Configuration | Single |
| Reverse Voltage | 20 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Reverse Current | 50 µA |
| Schedule B | 8541100080 |
Stock: 19207
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10601
Ext.Price$0.10601
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10601 | $0.10601 |
| 10 | $0.06198 | $0.61980 |
| 50 | $0.05059 | $2.52950 |
| 100 | $0.04129 | $4.12900 |
| 500 | $0.03069 | $15.34500 |
| 1000 | $0.02565 | $25.65000 |
| 3000 | $0.02129 | $63.87000 |
| 5000 | $0.01825 | $91.25000 |
| 10000 | $0.01564 | $156.40000 |
