
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 62.15 mm |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 115 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 300 V |
| Depth | 9.2 mm |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 300 V |
| Contact Plating | Tin |
| Pitch | 3.81 mm |
| Current | 10 A |
| Current Rating | 10 A |
| Orientation | Right Angle |
| Color | Green |
| Number of Positions | 16 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Positions Per Level | 16 |
| Number of Levels | 1 |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Housing Color | Green |
| Connection Method | Plug |
| Current Rating (IEC) | 10 A |
| Voltage Rating (IEC) | 300 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
