
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 115 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 300 V |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 12 A |
| Orientation | 90° Angle (Right) |
| Color | Green |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Positions Per Level | 2 |
| Number of Levels | 1 |
| Connection Method | Plug |
Stock: 227
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25648
Ext.Price$0.25648
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25648 | $0.25648 |
| 10 | $0.15047 | $1.50470 |
| 50 | $0.10516 | $5.25800 |
| 100 | $0.09669 | $9.66900 |
| 500 | $0.08891 | $44.45500 |
