

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Time-Lag Fuse |
| Current Rating | 15 A |
| Color | Red |
| Size | 8.30 mm x 4.00 mm x 7.70 mm |
Stock: 358
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05322
Ext.Price$0.05322
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05322 | $0.05322 |
| 10 | $0.02661 | $0.26610 |
| 50 | $0.02382 | $1.19100 |
| 100 | $0.02132 | $2.13200 |
| 500 | $0.01909 | $9.54500 |
| 1000 | $0.01709 | $17.09000 |
| 3000 | $0.01582 | $47.46000 |
| 5000 | $0.01465 | $73.25000 |
| 10000 | $0.01356 | $135.60000 |
