

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 8.35 mm x 4.00 mm x 7.70 mm |
| Type | Time-Lag Fuse |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 315 mA |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Color | Red |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 56
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07122
Ext.Price$0.07122
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07122 | $0.07122 |
| 10 | $0.06332 | $0.63320 |
| 50 | $0.05630 | $2.81500 |
| 100 | $0.05129 | $5.12900 |
| 500 | $0.04672 | $23.36000 |
| 1000 | $0.04256 | $42.56000 |
| 3000 | $0.03877 | $116.31000 |
