

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Time-Lag Fuse |
| Current Rating | 400 mA |
| Color | Red |
| Size | 8.30 mm x 4.00 mm x 7.70 mm |
Stock: 352
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10302
Ext.Price$0.10302
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10302 | $0.10302 |
| 10 | $0.05151 | $0.51510 |
| 50 | $0.04583 | $2.29150 |
| 100 | $0.04078 | $4.07800 |
| 500 | $0.03579 | $17.89500 |
| 1000 | $0.03141 | $31.41000 |
| 3000 | $0.02958 | $88.74000 |
| 5000 | $0.02785 | $139.25000 |
| 10000 | $0.02625 | $262.50000 |
