

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| Illumination Color | Super Yellow Orange |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 605 nm |
Stock: 803
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09466
Ext.Price$0.09466
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09466 | $0.09466 |
| 10 | $0.04733 | $0.47330 |
| 50 | $0.04253 | $2.12650 |
| 100 | $0.03822 | $3.82200 |
| 500 | $0.03535 | $17.67500 |
| 1000 | $0.03270 | $32.70000 |
| 3000 | $0.03024 | $90.72000 |
| 5000 | $0.02797 | $139.85000 |
| 10000 | $0.02587 | $258.70000 |
