| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 20 |
| Gender | Female |
| Pitch | 1.27 mm |
| Packaging | Tube |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 1.27 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Termination Post Length | 2.4 mm |
| Connector Type | Receptacle |
| Termination | Solder Pin |
Stock: 297
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12730
Ext.Price$0.12730
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12730 | $0.12730 |
| 10 | $0.11268 | $1.12680 |
| 50 | $0.09974 | $4.98700 |
| 100 | $0.09141 | $9.14100 |
| 500 | $0.08377 | $41.88500 |
| 1000 | $0.07677 | $76.77000 |
| 3000 | $0.07036 | $211.08000 |
| 5000 | $0.06448 | $322.40000 |
