

| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Frequency Tolerance | 10 ppm |
| Load Capacitance | 12 pF |
| Drive Level | 200 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17539
Ext.Price$0.17539
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17539 | $0.17539 |
| 10 | $0.14035 | $1.40350 |
| 50 | $0.12299 | $6.14950 |
| 100 | $0.10777 | $10.77700 |
| 500 | $0.09933 | $49.66500 |
| 1000 | $0.09428 | $94.28000 |
