

| Parameter | Value |
|---|---|
| Dissipation Factor | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 45 mΩ |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Ripple Current | 1.5 A |
| Features | General Purpose |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 25 V |
| Tolerance | 20 % |
| Height | 1.9 mm |
| Polarity | Polar |
| Schedule B | 8532210080 |
| Termination | SMD/SMT |
| Capacitance | 22 µF |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Length | 7.3 mm |
| Packaging | Reel |
| Mount | SMD/SMT |
| Voltage | 25 V |
| Case Code (Imperial) | 2917 |
| Depth | 4.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Width | 4.2926 mm |
| Case Code (Metric) | 7343 |
| Case/Package | 2917 |
| Leakage Current | 55 µA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Tantalum |
| Type | Molded |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$1.30541
Ext.Price$1.30541
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.30541 | $1.30541 |
| 10 | $1.03066 | $10.30660 |
| 25 | $0.93391 | $23.34775 |
| 50 | $0.84624 | $42.31200 |
| 100 | $0.76679 | $76.67900 |
| 300 | $0.72434 | $217.30200 |
| 500 | $0.68424 | $342.12000 |
| 1000 | $0.64224 | $642.24000 |
