
| Parameter | Value |
|---|---|
| Frequency | 32.768 kHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Frequency Tolerance | 10 ppm |
| Drive Level | 100 µW |
| Height - Seated (Max) | 3.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Load Capacitance | 12.5 pF |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
Stock: 11288
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07219
Ext.Price$0.07219
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07219 | $0.07219 |
| 10 | $0.06378 | $0.63780 |
| 50 | $0.05635 | $2.81750 |
| 100 | $0.05148 | $5.14800 |
| 500 | $0.04703 | $23.51500 |
| 1000 | $0.04297 | $42.97000 |
| 3000 | $0.03942 | $118.26000 |
| 5000 | $0.03616 | $180.80000 |
