
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| Illumination Color | Brilliant Yellow Green |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 569.5 nm to 577.5 nm |
Stock: 74
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07200
Ext.Price$0.07200
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07200 | $0.07200 |
| 10 | $0.03600 | $0.36000 |
| 50 | $0.03210 | $1.60500 |
| 100 | $0.02862 | $2.86200 |
| 500 | $0.02624 | $13.12000 |
| 1000 | $0.02406 | $24.06000 |
| 3000 | $0.02205 | $66.15000 |
| 5000 | $0.01862 | $93.10000 |
