| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 10 mA |
| Forward Voltage | 2.7 V to 3.15 V |
| Illumination Color | Pure White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
Stock: 30078
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07008
Ext.Price$0.07008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07008 | $0.07008 |
| 10 | $0.03504 | $0.35040 |
| 50 | $0.03308 | $1.65400 |
| 100 | $0.03123 | $3.12300 |
| 500 | $0.02869 | $14.34500 |
| 1000 | $0.02636 | $26.36000 |
| 3000 | $0.02421 | $72.63000 |
| 5000 | $0.02234 | $111.70000 |
