| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 10 mA |
| Forward Voltage | 2.5 V to 3.2 V |
| Illumination Color | Pure White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular, Tinted |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
Stock: 494
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12058
Ext.Price$0.12058
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12058 | $0.12058 |
| 10 | $0.06029 | $0.60290 |
| 50 | $0.05424 | $2.71200 |
| 100 | $0.04879 | $4.87900 |
| 500 | $0.04509 | $22.54500 |
| 1000 | $0.04167 | $41.67000 |
| 3000 | $0.03851 | $115.53000 |
| 5000 | $0.03303 | $165.15000 |
