

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 2 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 20 A |
| Max Supply Voltage | 60 V |
| Hold Current | 1.1 A |
| Time to Trip | 500 ms |
| Trip Current | 2.2 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 410 mΩ |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 120 mΩ |
Stock: 160
Distributors
pcbx
Unit Price$0.68848
Ext.Price$0.68848
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.68848 | $0.68848 |
| 10 | $0.52431 | $5.24310 |
| 25 | $0.47750 | $11.93750 |
| 50 | $0.43487 | $21.74350 |
| 100 | $0.40120 | $40.12000 |
| 300 | $0.36527 | $109.58100 |
| 500 | $0.33256 | $166.28000 |
| 1000 | $0.27591 | $275.91000 |
