
| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 4 mm |
| Length | 7.1882 mm |
| Width | 7.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 4 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 7.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 1 A |
| DC Resistance (DCR) | 120 mΩ |
| Test Frequency | 10 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 33 µH |
| RMS Current (Irms) | 1 A |
| Max DC Current | 1 A |
| Schedule B | 8504500000 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
