

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Tolerance | 10 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 2.1 Ω |
| Height - Seated (Max) | 2.11 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 20 V |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | |
| Features | General Purpose |
| Type | Molded |
| Mounting Style | |
| lead free status | |
| operating temperature | |
| rohs status | |
| case package | |
| reach svhc compliance | |
| voltage rating dc | |
| capacitance tolerance | |
| equivalent series resistance esr |
Stock: 5055
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38216
Ext.Price$0.38216
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38216 | $0.38216 |
| 10 | $0.17953 | $1.79530 |
| 25 | $0.17364 | $4.34100 |
| 50 | $0.16794 | $8.39700 |
| 100 | $0.16244 | $16.24400 |
| 300 | $0.14624 | $43.87200 |
| 500 | $0.13166 | $65.83000 |
| 1000 | $0.12567 | $125.67000 |
