

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 330 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 500 mΩ |
| Ripple Current | 570 mA |
| Height - Seated (Max) | 4.32 mm |
| Length | 7.3 mm |
| Width | 4.2926 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 2917 |
| Case Code (Metric) | 7343 |
| Number of Pins | 2 |
| Leakage Current | 33 µA |
| Dissipation Factor | 10 % |
| Height | 4 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Depth | 4.3 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Polar |
| Voltage | 10 V |
| REACH SVHC | Unknown |
| Dielectric Material | Tantalum |
| Features | General Purpose |
| Type | Molded |
Stock: 73
Distributors
pcbx
Unit Price$1.39843
Ext.Price$1.39843
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.39843 | $1.39843 |
| 10 | $1.37117 | $13.71170 |
| 25 | $1.36360 | $34.09000 |
| 50 | $1.35607 | $67.80350 |
| 100 | $1.34859 | $134.85900 |
