

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 µF |
| Tolerance | 10 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 500 mΩ |
| Height - Seated (Max) | 4.32 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | |
| Features | General Purpose |
| Type | Molded |
| Mounting Style | |
| lead free status | |
| operating temperature | |
| rohs status | |
| case package | |
| reach svhc compliance | |
| voltage rating dc | |
| capacitance tolerance | |
| equivalent series resistance esr |
Stock: 47
Distributors
pcbx
Unit Price$1.38989
Ext.Price$1.38989
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.38989 | $1.38989 |
| 10 | $1.16275 | $11.62750 |
| 25 | $1.01553 | $25.38825 |
| 50 | $0.88695 | $44.34750 |
| 100 | $0.77464 | $77.46400 |
| 300 | $0.72716 | $218.14800 |
| 500 | $0.68259 | $341.29500 |
