

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 68 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.8 Ω |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1411 |
| Case Code (Metric) | 3528 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Dielectric Material | Tantalum |
| Type | Molded |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
