


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.8712 mm |
| Width | 10.8712 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 7.112 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 11.02 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 3.456374 g |
| Contact Plating | Tin |
| Impedance | 200 Ω |
| Frequency | 100 MHz |
| DC Resistance (DCR) | 10 mΩ |
| Max Current Rating | 8 A |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 4 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Lines | 4 |
| Max DC Current | 9 A |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 months ago) |
Stock: 2685
Distributors
pcbx
Unit Price$2.15926
Ext.Price$2.15926
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.15926 | $2.15926 |
| 10 | $1.48364 | $14.83640 |
| 25 | $1.26103 | $31.52575 |
| 50 | $1.10703 | $55.35150 |
| 100 | $1.00927 | $100.92700 |
| 300 | $0.82455 | $247.36500 |
