
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 7.4 mm x 3.1 mm |
| Type | Fast-Acting Fuse |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 3 A |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Color | Blue, Silver |
| Packaging | Box |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11866
Ext.Price$0.11866
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11866 | $0.11866 |
| 10 | $0.05933 | $0.59330 |
| 50 | $0.05305 | $2.65250 |
| 100 | $0.04743 | $4.74300 |
| 500 | $0.04358 | $21.79000 |
| 1000 | $0.04004 | $40.04000 |
| 3000 | $0.03679 | $110.37000 |
| 5000 | $0.03381 | $169.05000 |
| 10000 | $0.03107 | $310.70000 |
