| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 14 V |
| Number of Outputs | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Number of Drivers | 2 |
| Rise Time | 50 ns |
| Output Current | 1 A |
| Fall Time | 40 ns |
| Channel Type | Independent |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2 V |
| Packaging | Bulk |
| Configuration | Inverting, Non-Inverting |
Stock: 1646
Distributors
pcbx
Unit Price$2.62207
Ext.Price$2.62207
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.62207 | $2.62207 |
| 10 | $1.73380 | $17.33800 |
| 25 | $1.58333 | $39.58325 |
| 50 | $1.45967 | $72.98350 |
| 100 | $1.34566 | $134.56600 |
| 300 | $1.24161 | $372.48300 |
| 500 | $1.14560 | $572.80000 |
| 1000 | $0.97034 | $970.34000 |
| 3000 | $0.94171 | $2825.13000 |
| 5000 | $0.91392 | $4569.60000 |
