
| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Green |
| Number of Positions | 4 |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Voltage Rating | 300 V |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
| Current Rating (IEC) | 20 A |
| Termination | Copper Alloy |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Wire Gauge Range | 26 AWG to 12 AWG |
| Connection Method | Plug |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
Stock: 300
Distributors
pcbx
Unit Price$1.05130
Ext.Price$1.05130
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.05130 | $1.05130 |
| 10 | $0.86861 | $8.68610 |
| 25 | $0.79390 | $19.84750 |
| 50 | $0.72561 | $36.28050 |
| 100 | $0.66319 | $66.31900 |
| 300 | $0.63771 | $191.31300 |
| 500 | $0.61321 | $306.60500 |
| 1000 | $0.58966 | $589.66000 |
