
| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Green |
| Number of Positions | 6 |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Termination | Screw |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Wire Gauge Range | 26 AWG to 12 AWG |
| Connection Method | Screw |
| Voltage Rating | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
| Current Rating (IEC) | 20 A |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$1.08211
Ext.Price$1.08211
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.08211 | $1.08211 |
| 10 | $1.05523 | $10.55230 |
