| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Green |
| Number of Positions | 4 |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 15 A |
| Termination | Solder |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Connection Method | Plug |
| Voltage Rating | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
| Current Rating (IEC) | 20 A |
Stock: 238
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20918
Ext.Price$0.20918
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20918 | $0.20918 |
| 10 | $0.18536 | $1.85360 |
| 50 | $0.16426 | $8.21300 |
| 100 | $0.14169 | $14.16900 |
| 500 | $0.12222 | $61.11000 |
| 1000 | $0.11384 | $113.84000 |
| 3000 | $0.10604 | $318.12000 |
