
| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Green |
| Number of Positions | 7 |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 15 A |
| Voltage Rating | 300 V |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
| Current Rating (IEC) | 20 A |
| Termination | Copper Alloy |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Connection Method | PC Pin |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
Stock: 667
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41059
Ext.Price$0.41059
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41059 | $0.41059 |
| 10 | $0.32573 | $3.25730 |
| 50 | $0.28246 | $14.12300 |
| 100 | $0.24493 | $24.49300 |
| 500 | $0.20215 | $101.07500 |
| 1000 | $0.18983 | $189.83000 |
