
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 15 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 2 |
| Connection Method | PC Pin |
| Current Rating (IEC) | 20 A |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
Stock: 287
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12182
Ext.Price$0.12182
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12182 | $0.12182 |
| 10 | $0.10754 | $1.07540 |
| 50 | $0.09494 | $4.74700 |
| 100 | $0.08485 | $8.48500 |
| 500 | $0.07583 | $37.91500 |
| 1000 | $0.06777 | $67.77000 |
| 3000 | $0.06056 | $181.68000 |
