
| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Green |
| Number of Positions | 5 |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 15 A |
| Voltage Rating | 300 V |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
| Current Rating (IEC) | 20 A |
| Termination | Copper Alloy |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Connection Method | PC Pin |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
Stock: 569
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32506
Ext.Price$0.32506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32506 | $0.32506 |
| 10 | $0.29032 | $2.90320 |
| 50 | $0.25930 | $12.96500 |
| 100 | $0.22911 | $22.91100 |
| 500 | $0.20244 | $101.22000 |
| 1000 | $0.17887 | $178.87000 |
| 3000 | $0.16658 | $499.74000 |
| 5000 | $0.15513 | $775.65000 |
