
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 5 A |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Channel Type | Independent |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 4.5 ns |
| Rise Time | 5.3 ns |
| Number of Drivers | 2 |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Configuration | Non-Inverting |
Stock: 1993
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35136
Ext.Price$0.35136
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35136 | $0.35136 |
| 10 | $0.31141 | $3.11410 |
| 50 | $0.27600 | $13.80000 |
| 100 | $0.23099 | $23.09900 |
| 500 | $0.19332 | $96.66000 |
| 1000 | $0.18375 | $183.75000 |
| 3000 | $0.17465 | $523.95000 |
| 5000 | $0.16601 | $830.05000 |
