
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Forward Voltage | 1.2 V |
| Impedance | 5 Ω |
| Power Dissipation | 2 W |
| Element Configuration | Single |
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Zener Voltage | 13 V |
| Max Reverse Leakage Current | 500 nA |
| Tolerance | 5 % |
Stock: 908
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10118
Ext.Price$0.10118
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10118 | $0.10118 |
| 10 | $0.05059 | $0.50590 |
| 50 | $0.04529 | $2.26450 |
| 100 | $0.04055 | $4.05500 |
| 500 | $0.03602 | $18.01000 |
| 1000 | $0.03200 | $32.00000 |
| 3000 | $0.02842 | $85.26000 |
| 5000 | $0.02362 | $118.10000 |
