

| Parameter | Value |
|---|---|
| Transistor Type | NPN |
| Packaging | Bag |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 160 V |
| Max Collector Current | 600 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 180 V |
| Power Dissipation | 625 mW |
| Gain Bandwidth Product | 300 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Cutoff Collector Current | 50 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 150 mV |
Stock: 1069
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07930
Ext.Price$0.07930
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07930 | $0.07930 |
| 10 | $0.03965 | $0.39650 |
| 50 | $0.03590 | $1.79500 |
| 100 | $0.03250 | $3.25000 |
| 500 | $0.03023 | $15.11500 |
| 1000 | $0.02812 | $28.12000 |
| 3000 | $0.02616 | $78.48000 |
| 5000 | $0.02434 | $121.70000 |
| 10000 | $0.02264 | $226.40000 |
