

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 20 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 115 mA |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Drain to Source Resistance | 1.2 Ω |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 60 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2.1 V |
Stock: 17304
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03770
Ext.Price$0.03770
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03770 | $0.03770 |
| 10 | $0.01885 | $0.18850 |
| 50 | $0.01450 | $0.72500 |
| 100 | $0.01283 | $1.28300 |
| 500 | $0.01135 | $5.67500 |
| 1000 | $0.01006 | $10.06000 |
| 3000 | $0.00892 | $26.76000 |
| 5000 | $0.00822 | $41.10000 |
| 10000 | $0.00758 | $75.80000 |
| 30000 | $0.00699 | $209.70000 |
| 50000 | $0.00644 | $322.00000 |
