

| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.75 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 6.144 MHz |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Type | Oscillator, Silicon |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Supply Current | 10 mA |
| Output Format | CMOS |
| Base Resonator | MEMS |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50198
Ext.Price$0.50198
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50198 | $0.50198 |
| 10 | $0.49018 | $4.90180 |
| 25 | $0.48704 | $12.17600 |
| 50 | $0.48392 | $24.19600 |
| 100 | $0.48083 | $48.08300 |
