

| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.75 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 100 MHz |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Type | Oscillator, Silicon |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Supply Current | 10 mA |
| Output Format | CMOS |
| Base Resonator | MEMS |
Stock: 36
Distributors
pcbx
Unit Price$0.96307
Ext.Price$0.96307
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.96307 | $0.96307 |
| 10 | $0.79632 | $7.96320 |
| 25 | $0.72774 | $18.19350 |
| 50 | $0.66507 | $33.25350 |
| 100 | $0.60780 | $60.78000 |
| 300 | $0.58391 | $175.17300 |
| 500 | $0.56095 | $280.47500 |
| 1000 | $0.53981 | $539.81000 |
