


| Parameter | Value |
|---|---|
| Type | CMOS |
| Output Format | CMOS |
| Base Resonator | Crystal |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 27 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Supply Current | 10 mA |
Stock: 248
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44448
Ext.Price$0.44448
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44448 | $0.44448 |
| 10 | $0.40118 | $4.01180 |
| 25 | $0.38442 | $9.61050 |
| 50 | $0.36836 | $18.41800 |
| 100 | $0.35298 | $35.29800 |
| 300 | $0.33389 | $100.16700 |
| 500 | $0.31583 | $157.91500 |
| 1000 | $0.31021 | $310.21000 |
