

| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.75 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 50 MHz |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Type | Oscillator, Silicon |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Supply Current | 10 mA |
| Output Format | CMOS |
| Base Resonator | MEMS |
Stock: 302
Distributors
pcbx
Unit Price$0.72490
Ext.Price$0.72490
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.72490 | $0.72490 |
| 10 | $0.66096 | $6.60960 |
| 25 | $0.63695 | $15.92375 |
| 50 | $0.61381 | $30.69050 |
| 100 | $0.59151 | $59.15100 |
| 300 | $0.55410 | $166.23000 |
| 500 | $0.51905 | $259.52500 |
| 1000 | $0.51109 | $511.09000 |
