
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | PNP |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 70 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 45 V |
| Transition Frequency | 70 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 45 V |
| Max Breakdown Voltage | 45 V |
| Gain Bandwidth Product | 70 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 45 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 1 day ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
