
| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 50 V |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Gain Bandwidth Product | 100 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 200 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 4480
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13165
Ext.Price$0.13165
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13165 | $0.13165 |
| 10 | $0.07884 | $0.78840 |
| 50 | $0.06215 | $3.10750 |
| 100 | $0.04899 | $4.89900 |
| 500 | $0.03575 | $17.87500 |
| 1000 | $0.03147 | $31.47000 |
| 3000 | $0.02743 | $82.29000 |
| 5000 | $0.02391 | $119.55000 |
