

| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Gain Bandwidth Product | 100 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Cutoff Collector Current | 10 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 250 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 389
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07642
Ext.Price$0.07642
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07642 | $0.07642 |
| 10 | $0.03821 | $0.38210 |
| 50 | $0.03444 | $1.72200 |
| 100 | $0.03104 | $3.10400 |
| 500 | $0.02873 | $14.36500 |
| 1000 | $0.02659 | $26.59000 |
| 3000 | $0.02460 | $73.80000 |
| 5000 | $0.02117 | $105.85000 |
