
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 330 µF |
| Packaging | Reel |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | 105 °C |
| rohs status | Compliant |
| reach svhc compliance | No SVHC |
| voltage rating dc | 2.5 V |
| capacitance tolerance | 20 % |
| equivalent series resistance esr | 25 mΩ |
| Tolerance | 20 % |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Type | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 25 mΩ |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Voltage Rating | 2.5 V |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Features | General Purpose |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1824
Distributors
pcbx
Unit Price$0.87630
Ext.Price$0.87630
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.87630 | $0.87630 |
| 10 | $0.34197 | $3.41970 |
| 25 | $0.33499 | $8.37475 |
| 50 | $0.32815 | $16.40750 |
| 100 | $0.32146 | $32.14600 |
| 300 | $0.31103 | $93.30900 |
| 500 | $0.30093 | $150.46500 |
| 1000 | $0.30008 | $300.08000 |
| 3000 | $0.30008 | $900.24000 |
| 5000 | $0.29403 | $1470.15000 |
| 10000 | $0.28811 | $2881.10000 |
