
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dissipation Factor | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 9 mΩ |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Ripple Current | 3.9 A |
| Features | General Purpose |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 2.5 V |
| Tolerance | 20 % |
| Height | 1.8 mm |
| Polarity | Polar |
| Schedule B | 8532210080 |
| Termination | SMD/SMT |
| Capacitance | 470 µF |
| Voltage Rating (DC) | 2.5 V |
| Length | 7.3 mm |
| Packaging | Reel |
| Mount | SMD/SMT |
| Voltage | 2.5 V |
| Case Code (Imperial) | 2917 |
| Depth | 4.3 mm |
| Material | Polymer |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Width | 4.2926 mm |
| Case Code (Metric) | 7343 |
| Case/Package | 2917 |
| Leakage Current | 117.5 µA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS | Compliant |
| Type | Molded |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
Stock: 1992
Distributors
pcbx
Unit Price$1.23542
Ext.Price$1.23542
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.23542 | $1.23542 |
| 10 | $0.97594 | $9.75940 |
| 25 | $0.88404 | $22.10100 |
| 50 | $0.80079 | $40.03950 |
| 100 | $0.72537 | $72.53700 |
| 300 | $0.68527 | $205.58100 |
| 500 | $0.64738 | $323.69000 |
| 1000 | $0.60693 | $606.93000 |
