
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | PNP |
| Max Power Dissipation | 150 mW |
| Power Dissipation | 150 mW |
| Max Collector Current | 150 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 50 V |
| Transition Frequency | 80 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Max Breakdown Voltage | 50 V |
| Gain Bandwidth Product | 80 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 50 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 100 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| hFE Min | 70 |
| Max Cutoff Collector Current | 100 µA |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 13516
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10003
Ext.Price$0.10003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10003 | $0.10003 |
| 10 | $0.06010 | $0.60100 |
| 50 | $0.04749 | $2.37450 |
| 100 | $0.03753 | $3.75300 |
| 500 | $0.02693 | $13.46500 |
| 1000 | $0.02376 | $23.76000 |
| 3000 | $0.01813 | $54.39000 |
| 5000 | $0.01504 | $75.20000 |
| 10000 | $0.01248 | $124.80000 |
