
| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | -50 V |
| Max Collector Current | -2 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | -5 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | -50 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Gain Bandwidth Product | 120 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Cutoff Collector Current | -100 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -500 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 865
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12739
Ext.Price$0.12739
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12739 | $0.12739 |
| 10 | $0.11402 | $1.14020 |
| 50 | $0.10205 | $5.10250 |
| 100 | $0.09010 | $9.01000 |
| 500 | $0.07955 | $39.77500 |
| 1000 | $0.07023 | $70.23000 |
| 3000 | $0.06458 | $193.74000 |
| 5000 | $0.05939 | $296.95000 |
